środa, 17 lipca 2013

Charlie, reż. Stephen Chbosky

filmweb.pl
Kim jest Charlie? Charlie to 15-letni chłopak z problemami. Właśnie rozpoczyna naukę w liceum i jak każdy nastolatek chce coś w swoim dotychczasowym życiu zmienić. Chyba większość wie jak to jest. Niby dostajemy od życia nową szansę, teoretycznie niezapisaną kartkę, ale doświadczenia z przeszłości nadal się za człowiekiem ciągną. W głowie tkwią wyobrażenia, wizja nowego życia, a rzeczywistość lubi pokazać, kto tu tak naprawdę rządzi. Charliemu udaje się coś zmienić. Poznaje rodzeństwo, które pozwoli mu odczuć, że coś znaczy, że nie jest niewidzialny. Kim jest jeszcze Charlie? Charlie to wielki miłośnik książek z marzeniami o byciu pisarzem, lubi dobrą muzykę, a nawet na chwilę staję się aktorem.

To jest dla mnie jeden z tych filmów, który porusza. Może nie tak wyraźnie, nienachalnie, ale jednak daje o sobie znać. Poznajemy grupkę bohaterów, która na pierwszy rzut oka jest dość dziwna, ale z czasem każdy może odnaleźć tam siebie. Emma Watson, znana chyba wszystkim jako Hermiona Granger z Harry'ego Pottera, wciela się tu w postać Sam. Moim zdaniem całkiem dobrze jej to wychodzi. Nie jestem znawcą kina, ale patrząc na tę rolę, myślę, że Emma powinna sobie w dorosłym, aktorskim życiu poradzić.
Jeśli chodzi o pozostałą dwójkę, to również mają w swoim dorobku dość znane filmy. Logan Lerman, który gra Charliego, ma na swoim koncie takie produkcje jak Percy Jackson i Bogowie Olimpijscy: Złodziej Pioruna, Trzej Muszkieterowie 3D czy Numer 23. Ezra Miller z kolei wcielił się w rolę Kevina w Musimy porozmawiać o Kevinie.

Tak jak już wspomniałam wcześniej, film ten w pewien sposób oddziałuje na odbiorców, a przynajmniej na mnie podziałał. Z jednej strony dostajemy obraz, który przyjemnie się ogląda, nie czujemy się niczym przytłoczeni, a z drugiej jednak mamy świadomość, że to wszystko ma jakieś głębsze znaczenie. Nie szokuje, ale porusza. Tak.


W następnym poście: moja opinia na temat książki, na której podstawie powstał film.  

2 komentarze:

  1. Oglądałam i bardzo mi się podobał, czytałam również książkę. : )

    OdpowiedzUsuń
  2. widziałam film, ale książka ciągle jeszcze przede mną :)

    OdpowiedzUsuń